Australian Youth Water Polo Championships results

  1. Home
  2. Uncategorised
  3. Australian Youth Water Polo Championships results
Uncategorised

Sydney University Water Polo Club is being represented by eight men’s and women’s teams at the Australian Youth Water Polo Championships being held in Brisbane from 12-24 January.

 

Results at the end of Wednesday include:

 

Women’s Under 14

 

Game 1

Sydney University Blue defeated Sunshine Coast 12-3

UWA Bears defeated Sydney University Gold 8-3

 

Game 2

St Rita’s College defeated Sydney University Gold 16-1

Sydney University Blue defeated Ovens and Murray 16-4

 

Game 3

Mermaids Pink defeated Sydney University Blue 8-2

Canberra Dolphins defeated Sydney University Gold 14-2

 

Game 4

Sydney University Gold drew 5-all with Central Coast

UTS Balmain Tigers defeated Sydney University Blue 9-6

 

Game 5

AHS defeated Sydney University Gold 19-1

Sydney University Blue defeated Somerville 24-1

 

Game 6

Sydney University Blue defeated ACU Cronulla Sharks 7-3

Ryde-UTS Balmain defeated Sydney University Gold 7-5

 

Game 7

Sydney University Gold defeated Mermaids White 4-3

Sydney University Blue defeated Brisbane Girls GS 6-4

 

Game 8

Mermaids Blue defeated Sydney University Gold 8-3

Sydney University Blue defeated UWA Bears 10-6

 

Game 9

Sydney University Gold defeated Somerville 12-3

Sydney University Blue defeated ACU Cronulla Sharks 7-3

 

 

Women’s Under 18

 

Game 1

Melville Marlins defeated Sydney University 12-10

 

Game 2

Sydney University defeated ACU Cronulla Sharks 11-1

 

Game 3

SNB Breakers defeated Sydney University 8-6

 

Game 4

Sydney University defeated AHS 11-8

 

Game 5

Mermaids defeated Sydney University 9-5

 

Game 6

Triton defeated Sydney University 9-6

 

Game 7

Sydney University defeated Tamworth-Central Coast 10-2

 

Game 8

Sydney University defeated Adelaide Jets 11-4

 

Game 9

Sydney University defeated UWA Bears 8-4

 

 

Men’s Under 14

 

Game 1

Sydney University Blue defeated Cudas 32-1

ACU Cronulla Sharks defeated Sydney University Gold 9-1

Barras defeated Sydney University SUNS 15-2

 

Game 2

Sydney University Blue defeated UWA Gold 26-2

Sydney University Gold defeated Melville Saints 6-5

Melbourne Collegians defeated Sydney University SUNS 19-0

 

Game 3

Sydney University Blue defeated UTS Balmain Tigers 19-2

Sydney University Gold defeated Polar Bears Ice 10-5

Melville Sharks defeated Sydney University SUNS 11-1

 

 

Game 4

Sydney University Blue defeated River City 20-2

Barras defeated Sydney University Gold 6-0

Ryde-UTS Balmain defeated Sydney University SUNS 5-3

 

Game 5

Sydney University Blue defeated UWA Bears 13-6

Sydney University Gold defeated Ryde-UTS Balmain 12-4

Mel/DVE Torpedoes defeated Sydney University SUNS 6-5

 

Game 6

Sydney University Blue defeated Sunshine Coast Gold 7-3

Sydney University Gold

Sydney University SUNS defeated Cudas 15-1

 

Game 7

Sydney University Blue defeated UNSW Wests 8-5

SNB Breakers defeated Sydney University Gold 7-2

Sydney University SUNS defeated UWA Gold 8-5

 

 

Men’s Under 18

 

Game 1

Melville Saints defeated Sydney University SUNS 18-3

Sydney University defeated Rivers City 7-6

 

Game 2

Sydney University defeated Melville Sharks 11-7

Sydney University SUNS defeated River City Blue 7-5

 

Game 3

Barras defeated Sydney University SUNS 17-1

Sydney University defeated Sunshine Coast 15-5

 

Game 4

ACU Cronulla Sharks defeated Sydney University SUNS 18-2

UNSW Wests defeated Sydney University 6-4

 

Game 5

Adelaide Jets defeated Sydney University SUNS 20-3

Sydney University defeated UTS Balmain 7-5

 

Game 6

Drummoyne defeated Sydney University SUNS 10-1

Sydney University defeated HBHS 17-3

 

Game 7

Sunshine defeated Sydney University SUNS 16-1

Sydney University defeated Barras 6-5

 

Game 8

Cudas defeated Sydney University SUNS 8-4

Sydney University defeated Melville Sharks 8-7

Menu
X